V lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry od utorka (4. 5.) opäť spustili kabínkové lanovky. Prepájajú južnú a severnú stranu Chopka. Návštevníci tak môžu na jarnú lyžovačku využiť aj zjazdovky v najvyšších polohách. Pre TASR to v stredu uviedol manažér strediska Jiří Trumpeš.

„Čo sa týka kabínkových lanoviek, jazdia línie z juhu Krúpová - Kosodrevina - Chopok, zo severu Biela púť - Priehyba - Chopok," konkretizoval Trumpeš.

Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry tento týždeň obnovilo svoju prevádzku. Po uvoľnení protipandemických opatrení je o jarnú lyžovačku záujem. Vo štvrtok 22. apríla, v prvý deň obnovenej prevádzky, prišlo asi 1700 ľudí, v piatok očakávajú 2500 až 2800 návštevníkov. Na snímke lyžiari v Jasnej 23. apríla 2021. EASYFOTO TASR - Miroslava Mlynárová
Neprehliadnite

O jarnú lyžovačku v Jasnej je záujem, v piatok očakávajú 2 800 ľudí

Ako zdôraznil, v stredisku apelujú na lyžiarov a pripomínajú, že podmienkou prepravy je prekrytie dýchacích ciest a negatívny test na ochorenie Covid-19 nie starší ako tri dni. „Možné výnimky definuje vyhláška Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR," doplnil.

Fungovanie kabínových lanoviek je možné od pondelka (3. 5.). Podľa vyhlášky ich môže využívať jedna osoba alebo osoby zo spoločnej domácnosti.