Učitelia, ktorí boli očkovaní prvou dávkou vakcíny od spoločnosti AstraZeneca, dostanú v týchto dňoch termín na druhé očkovanie. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. 

„Prvé očkovanie učiteľov prebiehalo najmä v nemocniciach, ktoré už v súčasnosti látkou od spoločnosti AstraZeneca neočkujú, preto bude učiteľom pridelený termín vo veľkokapacitných očkovacích centrách v rovnakých mestách, prípadne v najbližšom otvorenom veľkokapacitnom očkovacom centre," ozrejmila hovorkyňa.

Na snímke očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v prvom veľkokapacitnom krajskom očkovacom centre v priestoroch Strednej odbornej školy na Ostrovského 1 v Košiciach 27. februára 2021. FOTO TASR - František Iván
Neprehliadnite

Záujemcovia o očkovanie môžu dostať nový termín vakcinácie

Rezort uviedol, že všetci učitelia, ktorí majú dostať v nasledujúcich týždňoch druhú dávku vakcíny, sú už preradení do čakárne na druhú dávku do veľkokapacitných centier. „Tí, ktorí majú byť očkovaní najbližší víkend dostanú tento týždeň po otvorení termínov SMS správou a emailom informáciu o pridelení termínu a miesta očkovania," dodala Eliášová.

Vzhľadom na znížené objemy dodávok očkovacej látky od spoločnosti AstraZeneca z pôvodne avizovanej dodávky 40 800 vakcín na tento týždeň môže rezort podľa slov hovorkyne počítať len s dodávkou v objeme 12-tisíc dávok. Eliášová vysvetlila, že preto MZ upravilo alokácie pre kraje podľa počtov čakajúcich v čakárni na druhú dávku v jednotlivých krajoch. Chce tak zabezpečiť dostatočný počet vakcín pre všetkých učiteľov, ktorí majú dostať druhú dávku.