Počet prípadov ochorenia Covid-19 v Česku v piatok stúpol opäť o takmer 3 000, podobne ako vo štvrtok. Pribudlo konkrétne 2 946 nakazených ľudí, čo je najvýraznejší denný nárast za tento týždeň a druhý najvyšší od marcového začiatku epidémie v ČR.

V sobotu krátko po šiestej ráno o tom informoval na svojej webovej stránke Český rozhlas (ČRo) s odvolaním sa na údaje ministerstva zdravotníctva.

Karlov most
Neprehliadnite

Vírus zomieľa Česko. Krajina sa stala druhou najrizikovejšou v Európe

Počet aktuálne chorých na Covid-19 je približne 30-tisíc. Ochorenie má u väčšiny nakazených mierny priebeh, ale v poslednom čase v Česku prudko rastie počet hospitalizovaných aj mŕtvych. Úmrtí zaznamenali celkovo 581.

V ČR hlásili celkovo 61 318 potvrdených prípadov ochorenia Covid-19. Denné nárasty v počte infikovaných v poslednom čase opakovane prekonávali rekordy, najvýraznejší prírastok bol minulý štvrtok, keď testy potvrdili ochorenie u 3 126 ľudí.

Minister zdravotníctva Roman Prymula na piatkovej tlačovej konferencii vyhlásil, že nárast infikovaných sa teraz spomalil. Počet nových prípadov za piatok je však oproti štvrtku o niekoľko desiatok vyšší.

R. Prymula ale tiež upozornil, že rozhodujúce sú počty hospitalizovaných, ktorí potrebujú pľúcnu ventiláciu, alebo počty úmrtí. Tie aktuálne výrazne stúpajú, citoval ministra portál ČRo.

Koronavírus v Českej republike naberá na sile. V utorok 22. septembra evidujú naši susedia 24.817 nakazených.
Neprehliadnite

Česko prijme nové opatrenia na obmedzenie zhromažďovania a voľnočasových aktivít