Bývalý šéf finančnej správy (FS) František Imrecze vypovedá na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) v trestnej veci Mýtnik. TASR to potvrdila hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová. František Imrecze prišiel do budovy Prezídia Policajného zboru vo štvrtok ráno. Upozornil na to spravodajský portál TV Joj noviny.sk.

„Úrad špeciálnej prokuratúry môže potvrdiť, že dnes vypovedá František Imrecze v trestnej veci tzv. Mýtnik," spresnila hovorkyňa.

Šéf Finančnej správy Štefan Imrecze
Neprehliadnite

Exšéfa Finančnej správy Františka Imreczeho prepustili z väzby

Exšéf finančnej správy bol 30. júla prepustený z väzby. Stíhaný je za pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a iné trestné činy. Okrem iných bol počas akcie Mýtnik zadržaný a väzobne je stíhaný podnikateľ Jozef Brhel. Zadržaný bol aj jeho brat Peter Brhel a Jana Rovčaninová.

František Imrecze čelí aj obvineniu z nedávnej akcie NAKA pod názvom Mýtnik III, keď bolo z korupčnej trestnej činnosti obvinených dovedna osem osôb. Napríklad aj bývalá prezidentka FS Lenka Wittenbergerová, ktorá sa mala priznať a 4. augusta ju prepustili z cely policajného zaistenia či bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc. Obvinený je tiež podnikateľ Miroslav Výboh na ktorého vydali medzinárodný aj európsky zatykač.