Bývalý šéf finančnej správy František Imrecze bude stíhaný väzobne. V pondelok o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné. Informoval o tom obhajca Františka I. Juraj Gavalec.

František Imrecze
Neprehliadnite

NAKA zadržala bývalého šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho

Advokát doplnil, že dôvodom väzobného stíhania Františka Imreczeho je kolúzna a pokračovacia väzba. „Podali sme sťažnosť, nestotožňujeme sa s tým," zdôraznil. Súd sa podľa neho stotožnil s tým, že obvinenie z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku nie je zadokumentované dôkazmi a „vychádza to skôr na machinácie pri verejnom obstarávaní, kde je trestná sadzba dva až osem rokov."

František Imrecze, bývalý šéf IT sekcie finančnej správy Milan Grega a Jana Rovčaninová sú stíhaní za obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, podnikateľ Peter Brhel za zločin prijímania úplatku. TASR to potvrdila hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Ostatné osoby zadržané počas piatkovej (29. 1.) akcie Mýtnik boli už skôr prepustené na slobodu.

Na snímke predvedenie policajných funkcionárov na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku, ktorí boli zadržaní počas akcie Očistec.
Neprehliadnite

V akcii Mýtnik bolo obvinených deväť osôb. Medzi nimi aj mecenáš Smeru Brhel

Väzobne stíhaná bude aj obvinená Jana Rovčaninová. Potvrdil to jej obhajca Richard Biročák. „Proti tomuto rozhodnutiu sme podali opravný prostriedok," doplnil s tým, že rozhodnutie súdu zobrala jeho klientka na vedomie a musí sa prispôsobiť novej situácii.

Jana Rovčaninová sa nemá podľa slov svojho právneho zástupcu k čomu priznať. „Podpísala, čo bolo pripravené štátom a prišlo k plneniu. Nevidí dôvody, že by tým niečo porušila," ozrejmil Biročák. Ten zároveň zastupuje aj ďalšieho obvineného z kauzy Mýtnik Michala S., ktorý by sa mal nachádzať mimo územia SR. „Komunikujem s jeho mamou, ona ma splnomocnila," ozrejmil. Vyhlásil, že nevie, kde presne sa jeho klient nachádza.