Bývalého policajného funkcionára Národnej kriminálnej agentúry Branislava Bakoša odsúdil v piatok Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica, na úhrnný trest odňatia slobody vo výmere päť rokov. Obžaloba ho vinila zo zločinu prijímania úplatku, zneužívania právomoci verejného činiteľa a ohrozenia dôvernej skutočnosti. Obžalovaný, ktorý mal prezývku Baky, spáchanie skutkov popieral. Rozsudok nie je právoplatný.

Hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, prokurátor aj obžalovaný podali odvolanie. Branislav Bakoš dostal aj peňažný trest dvetisíc eur a súd mu uložil i trest zákazu činnosti spočívajúci v zákaze výkonu zamestnania, povolania alebo funkcie v orgánoch verejnej moci na päť rokov.

Branislav Bakoš mal zločineckej skupine piťovcov vyzradiť utajené informácie o chystanom zásahu NAKA týkajúcom sa vydierania a drogovej trestnej činnosti. Podľa neho celý prípad z roku 2015 bol postavený údajne iba na výpovedi jedného svedka.

„Som nevinný. Žiadny úplatok som nežiadal ani neprijal. Nepoznám nikoho zo skupiny piťovcov. Je to nelogické, veď sám som bol členom zásahovej jednotky NAKA, keď bol zadržaný Juraj Ondrejčák (Piťo) a potom aj ďalší z tejto zločineckej skupiny,“ tvrdil obžalovaný pred samosudcom ŠTS. Rady polície opustil ku koncu roka 2016 na vlastnú žiadosť a je na výsluhovom dôchodku.

Ďalšie dôležité správy

Senát Okresného súdu (OS) Bratislava I vytýčil hlavné pojednávanie v kauze vraždy zakladateľa bratislavskej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru.
Na obr.: Juraj Piťo Ondrejčák vypovedá v prípade jednej z najbrutálnejších vrážd podsvetia. Aktuálne si odpykáva 16-ročný trest. ...
Neprehliadnite

Prokurátor ÚŠP navrhuje J. Ondrejčákovi alias Piťovi 23-ročný trest