Britská armáda bude od pondelka pomáhať pri zásobovaní čerpacích staníc palivom. Vyčlení na to takmer 200 vojakov, z ktorých polovica bude rozvážať pohonné hmoty, oznámila podľa agentúry AFP v piatok večer (1. 10.) vláda.

Toto opatrenie by podľa kabinetu malo zmierniť tlak na čerpacie stanice a kompenzovať nedostatok vodičov cisterien.

Pred čerpacími stanicami v Británii sa od minulého týždňa tvoria dlhé rady. Dôvodom chaosu sú problémy s dodávkami pohonných hmôt, keďže v dôsledku brexitu a koronavírusovej pandémie v krajine chýba zhruba 100-tisíc vodičov nákladných áut.

Podľa ministra hospodárstva Kwasiho Kwartenga sa situácia na pumpách postupne zlepšuje. „Je dôležité zdôrazniť, že na celoštátnej úrovni je dostatok paliva a že ľudia by ho mali kupovať ako obvykle,“ povedal minister.

KK34 Manchester - Autá a hasičské auto čakajú na čerpacej stanici v Manchestri 27. septembra 2021. Kríza s pohonnými látkami v Británii naberá na sile. V niektorých oblastiach, najmä vo veľkých mestách, vykúpili Briti v pondelok pohonné látky na 90 % čerpacích staníc. Paniku vyvolali problémy s distribúciou palív v krajine, čo je dôsledok vízových obmedzení zavedených pre zahraničných vodičov nákladných áut. FOTO TASR/AP
Vehicles including a fire engine queue at a petrol station in Manchester, E
Neprehliadnite

Len nedávno sa Veľká Británia lúčila s EÚ a už volá o pomoc pre krízu pohonných hmôt