Ťažké cestárske stroje a asfaltéri od konca februára do konca júna obmedzia premávku na uliciach, ktoré denne využívajú tisícky ľudí - na Vajnorskej, Štefánikovej, Trnavskej, Staromestskej, ďalej na ulici Mlynské Nivy, Nábrežie arm. gen. L. Svobodu a ďalších. Nepôjde o kozmetické úpravy, opravovať budú celé povrchy ciest.

Mesto do opravy 37 kilometrov ulíc investuje 11,5 milióna eur – osem miliónov použije z vládnej dotácie a 3,5 milióna z vlastného rozpočtu. Okrem ciest budú opravovať aj verejné priestory, chodníky a priechody pre chodcov.

Magistrát radšej vopred upozorňuje Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta, že obmedzenia si vyžiadajú „zvýšené nároky na trpezlivosť“.

Po 43 rokoch čaká rozsiahla rekonštrukcia aj Most SNP, tá je naplánovaná na august, keď je doprava v meste odľahčená. Na moste natrú zábradlia, opravia chodníky pre peších a zvodidlá a kompletne vymenia celý asfaltový povrch vozovky.

Suma 11,5 milióna eur je podľa primátora Iva Nesrovnala síce veľká, ale zodpovedá iba asi polovici toho, čo by Bratislava na opravu ciest reálne potrebovala. Zároveň je to však suma, ktorú napríklad vedenie mesta investovalo do opravy ciest počas štyroch rokov od roku 2010 do roku 2014.

Bratislavu na štyri mesiace rozkopú. Pozrite si mapu ulíc, ktorých sa to týka

Zdroj: Hlavné mesto SR Bratislava / Google Maps

Kliknutím na obrázok ho zväčšíte