Po minulotýždňovej odstávke sa v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia v pondelok rozbehla výroba automobilov na všetkých linkách. Problémy s nedostatkom dielcov však pokračujú a spoločnosť plánuje na štvrtok (14. 4.) ďalšie prerušenie výroby vo všetkých segmentoch, tentoraz na jeden deň. TASR o tom informovala hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

„Volkswagen Slovakia prispôsobuje produkciu v závislosti od situácie v zásobovaní dielmi. Od dnešného dňa opätovne beží výroba vo všetkých segmentoch. Produkcia bude prerušená s ohľadom na efektívne riadenie výrobného plánu a logistických procesov vo štvrtok 14. apríla," uviedla Kovarovič Makayová. Dôvodom prispôsobovania výrobného programu je aj v tomto prípade celosvetový nedostatok polovodičov v kombinácii s výpadkom dodávok niektorých dielov v súvislosti s dianím na Ukrajine.

Pre najväčšieho výrobcu automobilov na Slovensku ide v krátkom čase už o tretiu odstávku výroby. Firma na dva dni prerušila produkciu už v druhej polovici marca a výrobné linky stáli aj celý minulý týždeň. Podobné problémy hlásia aj ďalšie automobilky. Minulý aj tento týždeň napríklad dočasne pozastavila výrobu aj automobilka Jaguar Land Rover v Nitre.

Ďalšie dôležité správy

Automotive And Energy Industries
Neprehliadnite

Volkswagen to skúša znova v Česku. Miliardová gigafabrika je tam bližšie k realite