Vladimír Sklenka a Miriam Repáková sa vzdali funkcie sudcov, Denisa Cviková má funkciu pozastavenú. „Nemôže nikto žiadať od súdu akékoľvek výkony, ak je v takomto podstave,“ myslí si J. Golian. Ten apeloval v pondelok na Súdnu radu, aby sa urýchlene zaoberali personálnym podstavom na jeho súde.

V. Sklenka si mal cez aplikáciu Threema vymeniť s M. Kočnerom 9-tisíc správ. Podľa predsedníčky osobitnej komisie Súdnej rady Eleny Berthotyovej mal V. Sklenka od neho dostať peniaze aj iné plnenia. Z OS Bratislava I mal V. Sklenka podľa vyšetrovateľa NAKA vynášať „insiderské informácie“. Funkcie sudcu sa vzdal.

M. Repáková bola sudkyňa, ktorá rozhodovala v kauze Technopol Servis, ktorú odhalil zavraždený novinár Ján Kuciak. Z objednávky jeho vraždy je M. Kočner obžalovaný na Špecializovanom trestnom súde. M. Repáková sa svojej funkcie taktiež vzdala.

Sudkyňa D. Cviková mala podľa komunikácie z Threemy pomáhať sudkyni Zuzane Maruniakovej pri vypracovaní rozsudku, v ktorej bola M. Kočnerovi prisúdená zmenka v hodnote ôsmich miliónov eur v spore s TV Markíza. Urobiť tak mala napriek tomu, že to nebol jej prípad a nebol vedený ani na jej súde. Z falšovania aj tejto zmenky je M. Kočner taktiež obžalovaný.

Na zasadnutí Súdnej rady sa hlasovalo aj o výberovej komisii, ktorá urobila z Maruniakovej sudkyňu. Za vyčiarknutie členov komisie z budúcich výberových konaní hlasovala iba predsedníčka osobitnej komisie E. Berthotyová a návrh tak neprešiel.

Jedným z bodov programu bolo aj rozhodovanie o tom, či Súdna rada odporučí prezidentke odvolanie bývalej predsedníčky Najvyššieho súdu SR Daniely Švecovej. Ide o štandardný postup, ktorý nastáva vždy, keď sudca dosiahne vek 65 rokov a opakuje sa každý rok po jeho neodvolaní. Súdna rada nechala nateraz D. Švecovú v talári.

V otázkach sa zaujímali aj o to, aká situácia by nastala s náporom práce v prípade jej odvolania. Počas obedovej prestávky vypočúvala osobitná komisia E. Berthotyovej predsedu Krajského súdu Košice Imricha Volkaia. Ten vysvetľoval, akým spôsobom zbavoval mlčanlivosti sudcov zainteresovaných v kauze Unipharma. V tej mal záujmy aj M. Kočner.