V hlavnom meste SR žije v súčasnosti vyše 15-tisíc cudzincov. Vyplýva to zo zistení Sčítania obyvateľov, domov a bytov (SODB) 2021, ktorého rozšírené údaje ponúka Štatistický úrad SR v podobe nového adresára Moja obec na stránke cenzu.

Hovorkyňa SODB Jasmína Stauder poukazuje na niekoľko bratislavských špecifík, ktoré vykazujú rozšírené údaje o hlavnom meste.

„V Bratislave žije najviac obyvateľov v SR s vysokoškolským vzdelaním - 174 091, takisto z celoslovenského hľadiska je tu najviac obyvateľov bez príslušnosti k cirkvi, 206 945 rezidentov sa nehlási k žiadnemu vierovyznaniu," spresnila.

Z ďalších údajov o Bratislavčanoch poukazuje na výrazný počet slobodných, v manželskom zväzku nie je 210 036 obyvateľov. Na jeden štvorcový kilometer žije v Bratislave 1 293 osôb. Priemerná plocha bytov, v ktorých obyvatelia hlavného mesta žijú, je zhruba 74 štvorcových metrov.

V hlavnom meste sa v ostatnom cenze sčítalo 475 503 obyvateľov.

Najnovší adresár Moja obec na stránke sčítania sprístupňuje rozšírené údaje o každej obci, v prípade Bratislavy i Košíc i údaje za jednotlivé mestské časti.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke 31 nových vyše 18 m dlhých kĺbových autobusov tureckej značky Otokar predstavili vo vozovni Jurajov dvor pri príležitosti Medzinárodného dňa bez áut v Bratislave 22. septembra 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Dopravný podnik Bratislava celoplošne zavedie zastávky na znamenie, odchod spojov to neovplyvní