Americká spoločnosť Booking Holdings, ktorá vlastní internetový ubytovací portál Booking.com, sa v druhom kvartáli 2020 prepadla do straty. Konkrétne, spoločnosť so sídlom v Norwalku v štáte Connecticut zaznamenala za tri mesiace do konca júna 2020 stratu 10,81 dolárov (9,13 eura) na akciu. Vlani v rovnakom období mala pritom zisk 23,59 dolárov/akcia.

Analytici však očakávali ešte horší výsledok za druhý kvartál, a to stratu 11,70 dolárov na akciu. Celkové tržby Booking Holdings v období apríl - jún dosiahli 630 miliónov dolárov, čo predstavuje medziročný pokles o 83 percent, zatiaľ čo analytici predpovedali, že sa znížia na 569,31 milióna dolárov.

Írsky Ryanair je najlepšie pripravenou leteckou spoločnosťou na krízu. Má ušetrených štyri miliardy eur.
Neprehliadnite

Letecká spoločnosť Ryanair sa v prvom štvrťroku prepadla do straty

Takzvané hrubé rezervácie ubytovania sa znížili medziročne o 91 percent. „Čelili sme náročnému štvrťroku a naďalej čelíme výzvam v dôsledku vplyvu pandémie na dopyt po cestovaní. Od apríla sme však svedkami zlepšenia trendov v rezerváciách, čo je povzbudivé," uviedol generálny riaditeľ Glenn Fogel. Médiá uplynulý víkend zverejnili správu, že Booking Holdings plánuje znížiť počet svojich zamestnancov o 25 percent zo súčasných 17-tisíc pre straty, ktoré spôsobila pandémia.