Najväčšia súkromná bezpečnostná služba Bonul už nedisponuje previerkou na stupeň prísne tajné. Informáciu o odobratí bezpečnostnej previerky priniesol portál Aktuality.sk. Odvoláva sa pritom na dobré zdroje z bezpečnostného prostredia. SBS-ka patrí oligarchom – Bödörovcom, aj vďaka previerkam z Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) mohla doteraz strážiť aj štátne strategické objekty.

Podnet na NBÚ podala Nadácia Zastavme korupciu. Dôvodom sú kontakty na závadové osoby. Syn spolumajiteľa Miroslava Bödöra, Norbert, je momentálne dokonca stíhaný väzobne za údajnú účasť v megakorupčnej kauze s názvom Dobytkár.

Miliónové tržby

Nitriansky Bonul dosahuje miliónové tržby predovšetkým od roku 2010. Firma Bödörovcov si výrazne polepšila aj po predčasných voľbách v roku 2012, kedy sa vrátila k moci strana Smer-SD. Najvýraznejší rast zaznamenala bezpečnostná služba v roku 2016, keď jej tržby podľa TREND Analyses presiahli 63 miliónov eur.

Sudca Michal Truban
Neprehliadnite

O disciplinárnom stíhaní sudcu Trubana by sa mohlo rozhodnúť v najbližších dňoch

SBSka profituje predovšetkým zo stráženia rôznych objektov vrátane štátnych a prevozu hotovosti z bánk či iných inštitúcií. Podľa Centrálneho registra zmlúv získal Bonul vlani na štátnych zakázkach obchody v hodnote prevyšujúcej 2,6 milióna eur. Tento rok nie sú zatiaľ objemy v miliónoch, plány firmy môže značne naštrbiť aj hĺbkový audit štátnych zmlúv.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa