Osobnosti ruských štátnych médií vyzývajú na útoky na „rozhodovacie centrá" Ukrajiny po smrti Darie Duginovej, upozornila na to britská spravodajská televízia Sky News.

Daria Duginová bola ruskou politickou komentátorkou a dcérou vplyvného Putinovho spojenca Alexandra Dugina.

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) obvinila ukrajinskú bezpečnostnú službu z výbuchu bomby v aute, pri ktorom Duginová v sobotu v Moskve zahynula.

Šéfredaktorka Kremľom podporovanej televíznej siete RT Margarita Simonjanová na svojom kanáli Telegram uviedla, že cieľmi na Ukrajine by mali byť „Rozhodovacie centrá! Rozhodovacie centrá!! Rozhodovacie centrá!!!"

V reakcii na príspevok Simonjanovej na Telegrame Volodymyr Rogov, proruský predstaviteľ v okupovanej časti Ukrajiny, zdieľal adresy Bezpečnostnej služby Ukrajiny (SBU), prezidentskej administratívy a hlavného riaditeľstva rozviedky.

Filmový režisér Tigran Keosayan na svojom telegramovom účte uviedol, že je „unavený zo všetkých rečí. Nechápem, prečo nezatknú všetky kreatúry, ktoré sa vysmievajú Dášinej smrti".

„Nechápem, prečo sa naši 'spáči' v Kyjeve ešte nezobudili. Nechápem, prečo je možné v mestách našej krajiny otvorene zbierať peniaze pre Ozbrojené sily Ukrajiny," dodal. „Nechápem, prečo v Kyjeve ešte stále stoja budovy na Bankovej ulici."

Ukrajina poprela akúkoľvek účasť na smrti Darie Duginovej.

Ďalšie dôležité správy

Dcéra Putinovho radcu Dugina zomrela pri autonehode, keď v jej aute vybuchla nastražená bomba.
Neprehliadnite

Putin v koncoch? Tragická smrť dcéry jeho „našepkávača“ hrá Kremľu do karát, píše The Telegraph