Bánovský subdodávateľ pre automobilový priemysel bude vyvíjať zadné svetlá pre celý európsky trh. Vo vývojovom centre si prácu nájde postupne 100 zamestnancov. Centrum otvorili vo štvrtok.

Príprava projektu trvala niekoľko mesiacov, paralelne s budovaním pracoviska sa začal aj nábor špecialistov. K 1. septembru bude v centre vybavenom najnovšími technológiami pracovať prvých 35 vývojárov. Bánovské centrum sa zaradilo do skupiny štyroch vývojových centier koncernu, ktoré spolu obsluhujú celý globálny trh.

Strategické centrum pre celý koncern

„Centrum v Bánovciach nad Bebravou bude mať strategický význam pre ďalší rozvoj spoločnosti. Práve v Bánovciach nad Bebravou je dnes najväčší európsky závod na výrobu zadných svetiel, takže vývoj tu bude priamo prepojený s výrobou,“ uviedol Frank Huber, člen predstavenstva koncernu zodpovedný za obchodnú divíziu svetelnej techniky.

"Z dlhodobej perspektívy je toto spojenie obrovskou výhodou, pretože významne zefektívňuje celý proces - od úvodných konzultácií so zákazníkom, cez návrh, testovanie až po konečnú produkciu,“ vysvetlil.

Hella
Neprehliadnite

Nová práca v automotive. Dodávateľ svetiel vlani aj prepúšťal, dnes potrebuje nových ľudí

„Pridávame k výrobným aktivitám aj tie vývojové, budeme vyvíjať predovšetkým zadné svetlá pre európske prémiové značky od samotného predvývoja, vývoja, aplikačného inžinieringu až do samotnej sériovej výroby," priblížil viceprezident firmy pre Slovensko a generálny riaditeľ spoločnosti Vladimír Huťan.

Tieto aktivity sústredil koncern podľa neho doposiaľ v nemeckej centrále a v Českej republike, dnes sa primárne presúva na Slovensko. „Vývoj zadných svetiel ako jedného segmentu z divízie svetiel bude primárne zo Slovenska, z Bánoviec nad Bebravou. Sľubujeme si od toho unikátne riešenia pre zákazníkov a v prvom rade konkurencieschopné riešenia, tým, že vývoj spolupracuje v rámci jednej lokácie ruka v ruke s produkciou," skonštatoval.

Nemecký výrobca svetiel pre automobilový priemysel Hella Slovakia Signal-Lighting prepustí z bánovskej a trenčianskej pobočky pôvodne avizovaný počet zamestnancov. Producent svietidiel avizoval, že od júla plánuje prepustiť 337 zamestnancov, v prevádzke v Bánovciach nad Bebravou má prísť o prácu 247 ľudí, 90 z prevádzky v Trenčíne. Dodávateľ pre automobilový priemysel zamestnáva v súčasnosti približne 1900 ľudí. Na snímke výrobná hala v Bánovciach nad Bebravou 28. júna 2020. FOTO TASR - Radovan
Neprehliadnite

Hella plánuje rozšíriť svoju prevádzku v Bánovciach nad Bebravou

Desiatky pracovných miest

Spoločnosť počíta so zamestnaním približne 70 nových pracovníkov, prvá polovica je už zamestnaná, dodal Huťan.

„Je to jedinečná správa a vynikajúce je hlavne to, že sa táto myšlienka zrealizovala. Pretože vo fabrike, kde sa realizuje vývoj a výskum, je perspektíva, že bude dostatok pracovných miest a tento závod nezanikne a nepresťahujú ho do nejakého iného štátu," dodala primátorka Rudolfa Novotná.

Hella Slovakia Lighting, s. r. o., so sídlom v Kočovciach je od 1. júna 2021 zastrešujúcou organizáciou pre všetky výrobné závody a aktivity koncernu na Slovensku. Je lídrom výroby svetelnej techniky pre automobilový priemysel na Slovensku a s takmer 4-tisíc zamestnancami patrí k hlavným zamestnávateľom slovenského automotive.

Spoločnosť Faurecia je francúzska spoločnosť
Neprehliadnite

Francúzska Faurecia prevezme väčšinový podiel v nemeckom konkurentovi Hella