Americká spoločnosť Apple predstavila novú funkciu, ktorá umožní podnikom prijímať platby kreditnými kartami a digitálne platby iba za pomoci iPhonu, teda bez hardvérových systémov.

Telefóny iPhone sa vďaka tejto funkcii premenia na platobný terminál, oznámil Apple. Funkcia má byť spustená ešte v tomto roku.

Technológia NFC

Funkcia bude využívať technológiu blízkopoľnej komunikácie (NFC) na vykonávanie všetkých druhov platieb, vrátane platieb medzi iPhonmi. Apple dodal, že nebude vedieť, čo sa kupuje ani kto nakupuje.

„Vzhľadom na to, že stále viac spotrebiteľov používa na platbu priloženie telefónu, platba priložením telefónu zákazníka na iPhone v predajni poskytne firmám bezpečný a jednoduchý spôsob, ako prijímať bezkontaktné platby a odomykať nové možnosti platby pomocou výkonu, zabezpečenia a pohodlie iPhonu,“ povedala Jennifer Bailey, viceprezidentka Apple pre Apple Pay a Apple Wallet.

Uľahčiť biznis

„V spolupráci s platobnými platformami, vývojármi aplikácií uľahčujeme firmám všetkých veľkostí – od samostatných podnikateľov až po veľkých maloobchodníkov – bezproblémové prijímanie bezkontaktných platieb,“dodala

Ako prvú ponúknu funkciu Tap to Pay tento rok na jar firemným zákazníkom v USA služby Stripe a Shopify Point.

Apple posilňuje svoje finančno-technologické služby. V roku 2019 v spolupráci s bankou Goldman Sachs ponúkol vlastnú kreditnú kartu a údajne chce ponúknuť aj službu „ kúp hneď, plať neskôr".

Ďalšie dôležité správy

Tim Cook
Neprehliadnite

Apple mal rekordné tržby aj napriek globálnemu nedostatku čipov