Apple bol v minulom roku s veľkým odstupom najväčším svetovým výrobcom inteligentných hodiniek. Americký koncern predal trikrát viac smart hodiniek než dvojka na trhu, čínsky Huawei, uviedla poradenská firma Counterpoint.

Globálny odbyt hodiniek Apple Watch v roku 2020 stúpol o 19 percent na 33,9 milióna kusov. Predaj inteligentných hodiniek Huawei vzrástol o 26 percent na 11,1 milióna. Trojkou na trhu bol Samsung s 9,1 milióna predanými hodinkami.

WA 41 archív New York - Na archívnej snímke z 3. januára 2019 logo spoločnosti Apple sa nachádza na okne jednej z predajní spoločnosti v New Yorku. Americká spoločnosť Apple predstavila nový  iPhone s označením SE v stredu 15. apríla 2020. Bude sa predávať od 399 amerických dolárov. Je tak o 40 percent lacnejší v porovnaní s cenou iPhonu 11, ktorý spoločnosť uviedla na trh miunulý rok. FOTO TASR/AP    

FILE- In this Jan. 3, 2019, file photo the Apple logo is displayed at the Apple store in the
Neprehliadnite

Komu dovolí Apple postaviť jeho iCar? Tvári sa ako náročný klient a odmieta podať ruku hocikomu

Apple sa stal lídrom trhu v roku 2015, keď uviedol svoje hodinky Apple Watch a svoju pozíciu si odvtedy neohrozene drží. Podľa firmy Counterpoint podiel Apple na trhu smart hodiniek predstavoval v poslednom kvartáli minulého roka 40 percent.