Ceny akcií retailových spoločností ale napriek tomu klesli kvôli obavám z prerušených dodávateľských reťazcov. Na devízovom trhu dolár zostúpil zo svojho 16-mesačného maxima.

Index Dow Jones klesol o 0,58 percenta na 35 931,05 bodu. Index Standard & Poor's 500 sa znížil o 0,26 percenta na 4 688,71 bodu. Index technologického trhu Nasdaq stratil 0,33 percenta na 15 921,57 bodu.

Maloobchodný predajca Target zverejnil dobré hospodárske výsledky – zdvihol celoročný výhľad a prekonal očakávania analytikov. Jeho akcie ale odpísali 4,7 percenta, pretože podobne ako v utorok Walmart informoval, na jeho marže mali v treťom štvrťroku negatívny vplyv narušené dodávateľské reťazce. Akcie Walmartu stratili 0,85 percenta.

So stratou 4,7 percenta zakončili obchodovanie aj akcie vydavateľa platobných kariet Visa. Reagovali na správu, že internetový predajca Amazon prestane kvôli vysokým poplatkom prijímať kreditné karty Visa vydané v Británii.

Brexit obchod
Neprehliadnite

Brexit zvýšil náklady obchodníkov na platby kartami o 150 miliónov libier ročne

Na devízovom trhu dnes dolár posilňoval k jenu, ku ktorému vystúpil na 4,5-ročné maximum a silnejší bol aj k euru. Americkej mene pomáhajú rastúce spotrebiteľské ceny a náznaky možného sprísňovania politiky zo strany predstaviteľov americkej centrálnej banky, ktoré by mohli viesť k zvýšeniu základnej úrokovej sadzby už v polovici roku 2022.

Dolárový index, ktorý meria výkon dolára ku košu šiestich popredných svetových mien, krátko pred 22:00 SEČ strácal 0,1 percenta na 95,79 bodu. Počas dňa sa vyšplhal až na 96,27 bodu, a bol tak najvyššie od polovice minulého júla. K jenu dolár strácal 0,6 percenta na 114,16 JPY. Euro od dolára odpisovalo 0,03 percenta na 1,1317 dolára.

EBE 38 Brusel -  Na snímke zľava predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, americký prezident Joe Biden a predseda Európskej rady Charles Michel si skladajú rúška pred summitom USA - Európska únia v Bruseli v utorok 15. júna 2021. FOTO TASR/AP

European Commission President Ursula von der Leyen, from left, President Joe Biden and European Council President Charles Michel remove their masks before participating in the United States-European Union Summit at the European Council in Br
Neprehliadnite

EÚ a Spojené štáty dosiahli dohodu o vyriešení sporu okolo ciel na oceľ a hliník