Patológ Michal Palkovič, riaditeľ sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou uviedol, že akýkoľvek súvis s očkovaním môžeme jednoznačne vylúčiť, informovalo na sociálnej sieti Ministerstvo zdravotníctva SR.

Zároveň rezort vyzýva odporcov očkovania, aby nezneužívali úmrtie Milana Lasicu.

Lasica bol podľa M. Palkoviča očkovaný 3. februára. „So súhlasom jeho najbližšej rodiny môžeme zverejniť, že bol dlhodobo liečený na problémy so srdcom a zomrel na javisku z dôvodu zlyhania srdca,“ uviedol patológ.

SaS navrhne štátny smútok

Humorista, dramatik, prozaik, textár, herec, režisér, moderátor a spevák Milan Lasica zomrel v nedeľu vo veku 81 rokov.

Milan Lasica na tlačovej konferencii 9. júna 2021
Neprehliadnite

Vo veku 81 rokov zomrel dramatik a humorista Milan Lasica

V tejto súvislosti strana Sloboda a solidarita (SaS) navrhne koaličným partnerom, aby vláda vyhlásila štátny smútok. Uviedla  to v tlačovej správe, ktorú médiám poskytol hovorca strany Ondrej Šprlák.

„Osobnosť, akou bol Milan Lasica, ovplyvnila celé generácie. Jeho nezabudnuteľný humor a múdrosť nám budú v tomto uponáhľanom svete chýbať. Slovensku a kultúrnej scéne dal skutočne veľa. Považujem preto za dôležité, aby sme si z úcty a vďaky uctili tohto velikána aj formou štátneho smútku,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

Tlačové oddelenie strany Za ľudí uviedlo, že plánuje s koaličnými partnermi diskutovať, ako si môže Slovensko uctiť Milana Lasicu na jeho poslednej rozlúčke.

Milan Lasica.
Neprehliadnite

Odišla legenda. Na úmrtie Milana Lasicu reagovala prezidentka, politici aj divadelný svet