Akčný plán k Národnej vodíkovej stratégii (NVS), bude v ideálnom prípade schválený do konca tohto roka. Uviedol to na brífingu v rámci stredajšieho rokovania vlády minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Národnú vodíkovú stratégiu schválila v stredu vláda.

To, čo bude teraz nasledovať, je tzv. akčný plán, ktorý bude omnoho konkrétnejší a omnoho záväznejší. Na tomto akčnom pláne už robíme, v ideálnom prípade ho budeme mať do konca roka schválený. Od budúceho roka by sa mohlo postupovať, v ideálnom prípade, konkrétne podľa akčného plánu," priblížil Sulík.

V rámci konferencie Newmatec 2019, ktorá je  zameraná na budúcnosť a vývoj automobilového priemyslu v regióne V4, si mohli štátni tajomníci V4 vyskúšať jazdu na elektromobiloch a automobiloch na vodíkový pohon. V Šamoríne 26. marca 2019. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Prvé čerpacie stanice na vodík budú na jeseň realitou už aj na Slovensku

Slovensko by malo vo svojich priemyselných odvetviach a vo verejnom živote využívať vodík ako nosič energie všade tam, kde priame využitie elektriny nie je možné, alebo je nákladovo neefektívne, vyplýva z NVS, ktorú v stredu schválila vláda s pripomienkou.

„Využívanie vodíka ako súčasti hospodárstva SR je celonárodným záujmom. Na jeho zavedení do praxe sa bude podieľať vláda SR v spolupráci s podnikateľskou sférou, inštitúciami výskumu, vývoja a vzdelávania, a tiež orgánmi územnej samosprávy podľa opatrení, ktoré budú špecifikované v Akčnom pláne k NVS," uviedol rezort hospodárstva v schválenom materiáli.