Americká letecká spoločnosť Delta Air Lines oznámila za 2. kvartál návrat k zisku, pričom to bol zároveň prvý zisk od začiatku pandémie nového koronavírusu. Zároveň dodala, že zisková by mala byť aj v ďalších štvrťrokoch, keďže dopyt po leteckej doprave na domácom trhu rastie a postupne sa otvárajú aj medzinárodné trhy.

RENTON, WA - AUGUST 13: Boeing 737 MAX airplanes are seen parked on Boeing property near Boeing Field on August 13, 2019 in Seattle, Washington. (Photo by David Ryder/Getty Images)
Neprehliadnite

Americký úrad pre letectvo požaduje ďalšie kontroly lietadiel Boeing 737 MAX

„Obdobie spaľovania hotovosti máme za sebou," povedal v rozhovore pre agentúru Reuters šéf aerolínií Ed Bastian. Ako dodal, rekreačné cestovanie v rámci USA sa už plne zotavilo na úroveň z roku 2019 a povzbudzujúce signály zotavovania prichádzajú aj z oblasti firemného a medzinárodného cestovania.

Delta Air Lines informovala, že za 2. kvartál tohto roka dosiahla čistý zisk 652 miliónov dolárov, čo na akciu predstavuje 1,02 dolára. Oproti 2. štvrťroku predpandemického roka 2019 je to síce výrazný pokles, keď pred dvomi rokmi spoločnosť evidovala zisk 1,44 miliardy dolárov (2,21 dolára/akcia), je to však prvý kvartálny zisk leteckej spoločnosti od nástupu pandémie na začiatku roka 2020.