Trestne stíhaní bývalí vysokí predstavitelia štátnych represívnych zložiek Bernard Slobodník (na snímke), František Imrecze a Ľudovít Makó údajne opísali, akým spôsobom bol pred voľbami 2016 rozpracovaný Igor Matovič. Článok o tom priniesol portál Aktuality, bez uvedenia zdroja informácií.

Stretnutie venované kompromitácii I. Matoviča mal polícii opísať bývalý šéf Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernard Slobodník. Konalo sa v budove Technopolu v Bratislave pred voľbami v roku 2016 a okrem neho na ňom mali byť Tibor Gašpar, Norbert Bödör, Ľudovít Makó, funkcionári NAKA Peter Hraško, Robert Krajmer a špeciálny prokurátor Dušan Kováčik.

T. Gašpar a N. Bödör vraj na stretnutí ostatných žiadali, aby zbierali čo najviac informácií na opozíciu vrátane Matoviča, ktorého útoky podľa nich spôsobujú znižovanie podpory Smeru pred voľbami. Účastníkov stretnutia varovali, že po prehratých voľbách dopadnú „veľmi zle“ a rýchlo skončia vo funkciách.

Vtedajší šéf Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľ. Makó vraj neskôr B. Slobodníkovi povedal, že od neho chcú, aby niektorých politikov aj sledoval, spracovával diagramy ich stretnutí a zisťoval ich obsah.

Do kompromitácie I. Matoviča mala byť zapojená aj Finančná správa SR na čele s jej vtedajším riaditeľom Františkom Imreczem, ktorý je dnes väzobne stíhaný pre podozrenie z korupcie a manipulácie štátnych IT zákaziek.

Imrecze podľa Aktualít polícii opísal schôdzku s Erikom Tomášom – bývalým politikom Smeru, dnes v Hlase – takisto pred voľbami v roku 2016. Na schôdzke vraj E. Tomáš naznačil, že šéf Smeru Robert Fico chce verejne komunikovať, že Matovič je daňový podvodník, a vyžiadal si analýzu daňového deliktu Matovičovej spoločnosti RegionPress.

F. Imrecze tvrdí, že takú analýzu E. Tomášovi odovzdal a R. Fico túto tému následne aj intenzívne komunikoval. Erik Tomáš však celú vec popiera.

Podľa Ľ. Makóa, ktorý je tiež podozrivý z rozsiahlej trestnej činnosti a spolupracuje s políciou, riešili Matoviča aj na ministerstve vnútra. Tam malo dôjsť k stretnutiu v zložení Robert Kaliňák, T. Gašpar, N. Bödör a Ľ. Makó. To zasa popiera R. Kaliňák.

Na snímke poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD) spolu s členmi strany Smer-SD počas tlačovej konferencie k schváleniu programového vyhlásenia vlády SR 4. mája 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Matovič nespĺňa kritériá na výkon akejkoľvek funkcie v tomto štáte, vyhlásil Fico