Lucia Ďuriš Nicholsonová neskrýva ambíciu založiť novú politickú stranu. „Už dlhšie sa hovorí o tom, že sa okolo mňa sieťujú nejakí ľudia, ktorí by mali záujem sformovať politický subjekt,“ potvrdila v rozhovore pre Hospodárske noviny.

Aj keď je na Slovensku registrovaných viac ako 50 politických strán, europoslankyňa stále vníma priestor pre také strany, ktoré by slovenského voliča mohli osloviť. Ako vraví, jej ambíciou určite nie je zakladať takzvaný politický planktón, ktorý by nedokázal získať podporu voličov. Jej cieľom je získať dvojciferné číslo v prieskumoch verejnej mienky.

„Chystáme sa zadať profesionálom veľký výskum zameraný na množstvo otázok, ktoré zostávajú pre túto chvíľu otvorené. Neriadime sa vlastnými egami, skôr sa sústreďujeme na to, aby sme dokázali voličom ponúknuť kvalitnú alternatívu k tej nízkej kvalite, ktorú momentálne trh s politickými stranami ponúka,“ potvrdila pre TREND.

Riešiť chce konkrétne problémy

Cieľom avizovaného politického subjektu je podľa jej slov prinášať konkrétne riešenia na konkrétne problémy ľudí z miest a obcí. Tí totiž hľadajú strednú cestu v politickom spektre a majú dosť extrémov z aktuálnej politickej ponuky.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa