Budúcu vládu nebudú tvoriť strany, ktoré sa na nej zúčastnili po posledných parlamentných voľbách. Ak ju zostavia súčasné opozičné strany, podľa bývalého premiéra Mikuláša Dzurindu čaká Slovensko možno až katastrofa. Vyhnúť sa tomu dá, iba ak sa vzchopia liberálne a konzervatívne sily. Slovensko podľa neho potrebuje zodpovedné, reformné a proeurópske hnutie, ktoré by dokázalo riešiť problémy, s ktorými zápasí.

Jedným z nich má byť politický projekt, ktorý bývalý premiér avizuje niekoľko mesiacov. To, či sa k nemu pridajú súčasné mimoparlamentné strany, doposiaľ nebolo isté. Projekt však už začína nadobúdať jasnejšie kontúry.

„Strana SPOLU má v tomto projekte svoje miesto a môže zohrať významnú úlohu v úsilí zbaviť občanov Slovenska úzkosti z toho, že sme odkázaní či odsúdení na budúcu vládu, ktorú bude tvoriť Smer A, Smer B, hnedí či populisti,“ uviedol M. Dzurinda na sneme mimoparlamentnej strany SPOLU.

Spoločné kroky konzultujú dlhšie

S Mikulášom Dzurindom podľa informácií týždenníka TREND konzultuje strana SPOLU spoločný postup do volieb už niekoľko mesiacov. Chce urobiť všetko preto, aby 500 až 600-tisíc stredových, demokratických a proeurópskych voličov nezostalo bez zastúpenia v parlamente tak, ako sa to stalo po posledných parlamentných voľbách.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa