Vymyslel očkovaciu lotériu, na iné mu neostal čas. Možno len nevie, ako to verejne priznať... Minister financií Igor Matovič má hlavu v smútku z daňovej reformy, ktorú najskôr v máji prisľúbil predložiť do dvoch týždňov, neskôr vinu za jej sklz pripísal koaličnej strane Sloboda a Solidarita (SaS) na čele s Richardom Sulíkom, ktorá ju má vraj blokovať. Dnes už minister pripúšťa, že celá príprava je teraz v „spiacom štádiu“.

Roman Mikulec
Neprehliadnite

Prežili pandémiu a dostali slabú náplasť na byrokraciu. Sporná daňová reforma ich „máta“ viac

„Musíme sa v koalícii dohodnúť, či naďalej budú blokovať reformu alebo ideme urobiť počas tejto vlády nejaké naozaj zásadné reformné kroky,“ dodal minister financií. Už pred pár týždňami pritom svojsky na SaS pritlačil, aby neblokovali žiadne zvyšovanie daní, na ktorých má zrejme stáť nová reforma.

V popredí mala byť nová prorodinná politika na úkor ostatného. Pracujúci rodič mal dostať na jedno dieťa 200 eur, daň mala byť len jedna, rovnako i jeden odvod, čo vraj podporí férové prostredie.

„Lebo keď sa niekto bude hádzať o zem ako malý Jojo, tak nakoniec ľudia nebudú mať ani nižšie dane, ani nižšie odvody a z reformy urobíme naozaj iba 200 eur pre dieťa,“ spresnil pre médiá začiatkom júla I. Matovič. Podľa zdrojov TRENDU, žiadne legislatívne návrhy nie sú v tomto smere na stole, a to ani v teoretickej rovine. Opäť viac rečí, ako reality.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa