Nič na Slovensku v súčasnosti nefunguje bez podmienok. Minister financií to inak totiž nevie. Tak, ako spájal rodinné dávky s chystanou daňovou reformou, tak najnovšie spája bonus päťsto eur za očkovanie seniorov s finančnou pomocou firiem. A pridá možno aj sto eur na energie pre všetkých penzistov.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová počas prejavu na plenárnom zasadnutí Európskeho parlamentu v Štrasburgu.
Neprehliadnite

Európski politici otočili. Likvidačné pokuty pre neočkovaných, povinná vakcína a výhody v lufte

Logiku nech v tom nikto nehľadá. Veď jedno pri druhom sa akosi zvezie. Ak koaliční partneri podporia jeho návrhy, on zase na výmenu možno podporí opatrenia z ich dielne. Doba  „bártrová“ pritom nie je výmyslom len súčasných politikov vlády Eduarda Hegera.

Lyžiarske strediská na severe Talianska sa po niekoľkých mesiacoch, keď museli byť uzavreté pre pandémiu koronavírusu, znovu otvárajú na tohtoročnú zimnú sezónu.
Neprehliadnite

Lyžovačka v Európe beží naplno, doma bieda. Kasičku plnia aj neočkovaní, test už treba všetkým

Pokiaľ sa nedohodnú, stávajú sa pomaly triednymi nepriateľmi a nemôžu očakávať najbližšie žiadne schválenie návrhov, nech by boli akokoľvek dobré. Minister financií vopred vie, že na to nebudú žiadne voľné peniaze. Okrem neprajníkov sú však aj takí, s ktorými sa dá nejako uzatvoriť dohoda, či dobrý obchod.

Na snímke ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková počas príchodu na 44. rokovanie vlády SR 1. decembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Pre štát sú mŕtve, aj s obratmi za milióny. Kolíková ich zmazala tisíce, nový zákon firmy oživí

Ľúbivé chlebové témy dominujú

Predseda strany Sme rodina Boris Kollár tiež rovnako rád, ako I. Matovič, vyťahuje chlebové témy, pri ktorých môže vystupovať ako ten, čo niekomu pomáha a niečo rozdáva. Len si zrejme zmýlil vrece, z ktorého vyskakujú milióny eur, lebo nejde o jeho úspory, ale o štátne, na ktoré sa skladajú všetci daňovníci.

matovic
Neprehliadnite

Milióny eur sem, milióny tam. Samozvaný Mikuláš otvára nové kolo očkovacej hry, verí mu málokto

Medzi ľuďmi sa už zaužívala jeho prezývka, že je vo vláde drahá nevesta. Ministrovi financií ide, zdá sa, najviac po ruke. Najmä, pokiaľ ide o také horúce témy, ako je zvýšenie rodinných dávok či stovky eur pre seniorov, ktoré tak dobre znejú v ušiach voličov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa