Ilegálna párty

Ak sa na Slovensku niekomu v poslednom čase darí, tak pravdepodobne protestuje. Vládne opatrenia spustili niekoľkodňovú vlnu demonštrácií, ktoré nemali nič so slušnosťou, ani pokojom. Najskôr konšpirátori vykrikovali pred budovou Národnej rady SR. Tam ich to ale evidentne omrzelo a tak v spanilej jazde pokračovali o niekoľko hodín neskôr pred prezidentským palácom. 

Dodnes nie je jasné, čo vlastne dav požadoval. Ak niekto nechce nosiť rúško, nemusí, ale následne treba znášať následky. Rovnako je to v prípade, ak sa mu nepozdáva očkovanie. Zákon stanovuje, kam, kde a kedy treba negatívny test. V časoch, keď po celom platia prísne pravidlá je dosť zvláštne vykrikovať o šikane štátu. 

Ešte zásadnejšou je rovina prístupu polície. Ak krajský riaditeľ povie, že na Hodžovom námestí nezasiahli preto, že nebolo zrejmé, kto je turista a kto je na prosteste, je to návod pre všetkých, ktorým sa pravidlá priečia. To potom nemusia policajti stáť na hraniciach, hliadkovať na cestách a vlastne nemusia byť vôbec. 

protest pred NR SR v Bratislave
Zdroj: Pavol Zachar
protest pred NR SR v Bratislave

Pokiaľ štát nedokáže dostupnými prostrediakami vynútiť dodržiavanie zákonov, nie je potrebné, aby sme ročne platili desaťtisíce príslušníkov Policajného zboru. Potom sa už tí spred parlamentu a prezidentského paláca môžu veselo pustiť do obľúbenej aktivity – šírenia anarchie. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa