Dnešnou témou bude ,,neviditeľný zabijak vašich peňazí“ – inak povedané inflácia. Samozrejme, o inflácii sa už učíme aj v škole. Inflácia je, jednoducho povedané, znehodnotenie peňazí.

Ako je však možné, že drvivá väčšina Slovákov využíva investičné produkty, ktoré neporážajú infláciu? Áno, roky 2022 a 2023 sú poznačené veľmi vysokou infláciou, ale za bežných trhových podmienok, kedy je pod 2 percentá ročne, tak podľa štatistík ,,sedí“ drvivá väčšina peňazí Slovákov na produktoch, ktoré nedosiahnu ročne ani 2 percentá. To znamená, že každý Slovák je tým pádom automaticky rok čo rok chudobnejší.

Situácia sa zamotáva ešte práve v období 2022 a 2023. Inflácia je vysoká a trhy stagnujú. Prečo sa tak deje? Ako aktuálne poraziť infláciu? Má priamy dopad na stagnáciu trhov?

To a ešte oveľa viac sa dozviete v treťom dieli.

Jakub Kraľovanský

V roku 2017 dokončil odbor ,,Medzinárodný obchod" na EUBA. Už vtedy sa začal full-time zaoberať svetovými trhmi. V tom čase ho najviac zlákali kryptomeny. Od tohto momentu sa denno-denne venuje svetovým trhom, akciám, komoditám, centrálnym bankám, ale najmä kryptomenám. Jeho cieľom je edukovať ľudí a priblížiť im ,,Svet Investícií." Je autorom vzdelávacieho projektu Trader 2.0 a Youtube kanálu Trader 2.0

Upozornenie

Upozornenie: Redakcia sa nemusí stotožňovať s názorom autora