Zmena vládnej garnitúry spustila proces, ktorý svojím rozsahom a hĺbkou zahanbuje všetkých našich susedov dohromady. Dalo by sa povedať, že na Slovensku pod hrejivými lúčmi štátneho aparátu dlhé roky prekvital bujný kvet korupcie, vybavovačstva a hrubých manierov.

S poškodením protekčných väzieb na prokuratúre, v polícii a na súdoch sa pre mnohých stalo zrejmým, že nastal koniec ich konformnej existencie. Posledné týždne však priniesli konfliktný obraz.

Prvý incident a následné úmrtie policajného exprezidenta Milana Lučanského, údajný pokus o samovraždu Moniky Jankovskej a samovražda tzv. kajucníka a bývalého siskára Františka Böhma je pravdepodobne len nešťastnou sériou náhod. Nájdu sa však aj takí, ktorí v nich uvidia zlyhanie služieb, spravodajskú hru alebo konšpiráciu.

Nehoda pri cvičení, vyššia dávka antidepresív alebo nezadržané strelné zbrane sú predsa len silným stimulantom kreativity a zárodkom pre rôzne teórie.

Etalón objektívnej pravdy?

Udalosti posledných rokov, ktorých katalyzátorom bola vražda Jána Kuciaka, masové protesty a v konečnom dôsledku zmena vlády, vytvorili obraz štátu, kde média mali väčšiu dôveryhodnosť, ako zložky garantujúce výkon spravodlivosti.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa