Siedmeho januára, po osemnásobnom raste hodnoty akcií Tesly v minulom roku, sa Elon Musk stal najbohatším človekom na svete. Hodnota jeho majetku sa odhaduje približne na 200 miliárd dolárov, čo je hodnota všetkého, čo sa vyprodukuje na Slovensku za dva roky. Napriek tomu E. Musk nevlastní ani dom.

Všetky svoje realitné investície v Kalifornii predal a presťahoval sa do Texasu, čo dokumentovalo exodus Kalifornčanov z čoraz socialistickejšieho štátu. Hlavným dôvodom jeho presťahovania nemusia byť iba vysoké dane, ale snaha byť bližšie k Boca Chica – súkromnej vesmírnej testovacej lokalite spoločnosti SpaceX, v ktorej E. Musk vlastní väčšinový podiel.

Únik pred vymretím ľudstva

CEO spoločností Tesla a SpaceX v roku 2016 vyjadril svoj záujem kolonizovať Mars. Na konferencii v Mexiku povedal: „História bude bifurkovaná medzi dvoma smermi. Prvá cesta je, že navždy ostaneme na Zemi a nakoniec nastane nejaká katastrofická udalosť. Alternatívou je civilizácia, ktorá bude cestovať vesmírom a stane sa z nej multiplanetárny druh.“

Kým pred piatimi rokmi E. Musk len bojoval s profitabilitou svojich projektov, v súčasnosti vybudoval zďaleka najhodnotnejšiu automobilku na svete. Jeho vízie treba brať vážne, najmä pri odhodlaní polovicu svojho majetku použiť na podporu osídlenia Marsu. Druhú chce použiť na pomoc ľudstvu na Zemi. Žiadny dom vlastniť nepotrebuje, keďže aj tak často prespáva v továrni.

Na vybudovanie kolónie na Marse bude treba mnoho zdrojov. „Chcem podporiť mesto na Marse tak, ako je len možné. To znamená veľký kapitál,“ tvrdí v rozhovore pre BusinessInsider. Dodáva, že chce zaistiť pokračovanie života aj v prípade, že Zem zasiahne meteorit alebo sa zničíme sami.

Tesla a Vianoce
Neprehliadnite

Ľudia, čo nakúpili akcie Tesly, sa stali milionármi. Firma pritom takmer zbankrotovala

Veľké plány už o pár rokov

18. februára svet sledoval pristátie sondy Perseverence na Marse. Tento projekt NASA by mal byť už o niekoľko rokov zatienený Muskovými ambíciami. Prvého človeka na Mars chce totižto poslať už do roku 2026. Má to však malý háčik – jeho projekt vesmírnej lode Starship zatiaľ zlyháva.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa