Vedeli ste, že základy a princípy investovania sa dokáže človek naučiť za 20 hodín? Ako je teda možné, že na Slovensku neinvestuje skoro nikto? Ako je možné, že je to pre bežného človeka tak zložitá a ťažká téma? 20 hodín predsa nie je veľa. Je to 2,5 pracovného dňa.

Problém je však to, že si bežný človek nikdy v živote týchto 20 hodín nenájde a preto sa drvivá väčšina ľudí počas svojho života neodváži investovať, prípadne to berú ako veľké riziko.

Kedy je však ten najlepší čas začať investovať? Mám čakať na poklesy? Investovať hneď? Alebo si najskôr splatiť svoje záväzky a investovať až neskôr?

Práve na tieto otázky sa pozrieme v druhom diely akadémie ,,Svet Investícií.“

Jakub Kraľovanský

V roku 2017 dokončil odbor ,,Medzinárodný obchod" na EUBA. Už vtedy sa začal full-time zaoberať svetovými trhmi. V tom čase ho najviac zlákali kryptomeny. Od tohto momentu sa denno-denne venuje svetovým trhom, akciám, komoditám, centrálnym bankám, ale najmä kryptomenám. Jeho cieľom je edukovať ľudí a priblížiť im ,,Svet Investícií." Je autorom vzdelávacieho projektu Trader 2.0 a Youtube kanálu Trader 2.0

Upozornenie

Upozornenie: Redakcia sa nemusí stotožňovať s názorom autora