Globálny trh s hernými aplikáciami rastie každým rokom a kľúčoví hráči v oblasti vývoja hier sa spoločne s výrobcami hardvéru predbiehajú v tom, kto prinesie viac inovácií. Mobilné hry zaznamenali v minulom roku tržby na úrovni 68,5 miliardy eur, čo je až 45 percent z celkového objemu herného trhu.

Trojica najväčších trendov predznamenáva, ako bude vyzerať mobilný gaming v nie až tak vzdialenej budúcnosti. K rastu určitým podielom prispela aj súčasná pandémia nového koronavírusu.

Hry pre viac obrazoviek

Výhody hrania na viacerých obrazovkách sú počítačovým hráčom dobre známe už roky. Najnovšie tento trend expanduje aj do oblasti mobilných hier, kde sa začínajú objavovať špeciálne hry navrhnuté tak, aby hráči mohli získať viacero pohľadov prostredníctvom prepojenia smartfónu a externej obrazovky. Príkladom môže byť hra Chronicle of Infinity, ktorú vyvinula spoločnosť Perfect World.

Dobrodružná bojová hra integruje súpravu Cast + špeciálny herný kit od spoločnosti Huawei. Jej kľúčom je fragmentovať herné scény a preniesť ich nielen na smartfóny, ale aj na televízne obrazovky.

Takzvané multiscreenové hry maximalizujú vizuálne a zvukové efekty hry. Okrem toho tiež umožňujú vylepšené ovládanie, efektívnejšiu kontrolu bojovej situácie a širšie strategické zobrazenie bojísk.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa