USA rozpracovávajú mechanizmus, ktorý by umožnil obnovenie ciest zo zahraničia a v rámci ktorého bude od takmer všetkých cestujúcich požadované dokončené očkovanie. V stredu to podľa tlačových agentúr oznámil predstaviteľ Bieleho domu. Kvôli koronavírusovej pandémii uzavreli USA pre cudzincov z mnohých krajín svoje hranice.

Za súčasných opatrení nemôžu do USA cestovať ľudia, ktorí v posledných 14 dňoch boli v Číne, Schengenskom priestore, Británii, Írsku, Brazílii, Juhoafrickej republike a Indii.

JB 63 Brusel - Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová počas tlačovej konferencie v sídle EÚ v Bruseli 10. júla 2021. Európska únia splnila svoj cieľ doručiť do členských štátov dostatočné množstvo dávok protikoronavírusových vakcín na zaočkovanie 70 percent dospelej populácie. Vyhlásila to v sobotu predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová s tým, že EÚ tak dodržala svoj sľub, píše agentúra AFP. FOTO TASR/AP

European Commission President Ursula von der Leyen spe
Neprehliadnite

Šéfka EK vyzvala USA, aby zrušili obmedzenia vstupu pre Európanov

Predstaviteľ Bieleho domu pod podmienkou zachovania anonymity povedal, že USA sa chcú „bezpečným a udržateľným spôsobom" otvoriť pre cestujúcich zo zahraničia, napísala agentúra AFP. Až na malé výnimky budú musieť podľa neho byť cudzinci zo všetkých krajín cestujúcich do USA plne očkovaní.

Mechanizmus, ktorý by umožnil návrat k cestám zo zahraničia, rozpracováva Bidenovej administratíva, uviedol zdroj z Bieleho domu. Podotkol, že opätovné umožnenie cestovania by pomohlo aerolíniám a turistickému ruchu, ale že kvôli pribúdajúcim prípadom covidu-19 a nákazlivému variantu delta nie sú Spojené štáty pripravené cestovné obmedzenia v dohľadnej dobe úplne zrušiť.