Slovenský Boataround patrí celosvetovo medzi popredné online rezervačné portály na prenájom lodí (top 2 v Európe a top 4 vo svete). Spoločnosť má jasný cieľ – byť svetovou jednotkou vo svojom segmente. Napriek celosvetovej koronakríze sa to Boataroundu úspešne darí. V roku 2020 svoje tržby dokázali dokonca zdvojnásobiť. Nový rok začali rovnako úspešne, vlastné ambiciózne plány prekonali o vyše tretinu.

Jachta
Neprehliadnite

Ovládli moria, zátoky aj oceány. Jachtári zo Slovenska počas pandémie raketovo rástli

Na rastúci dopyt a trend na trhu zareagovali investori z investičnej platformy Crowdberry, ktorí v treťom investičnom kole poskytli spoločnosti rastovú investíciu v celkovom objeme 1,2 milióna eur spolu s fondom v správe CB Investment Management. Investícia posúva Boataround na nové trhy. „Pandémiou koronavírusu, ktorá obzvlášť zasiahla oblasť cestovného ruchu, preplával Boataround s výrazným rastom (aj na úkor paralyzovaných konkurentov), a je tak na dosah k cieľu stať sa svetovou jednotkou,“ vysvetľuje Branislav Hóz, investičný manažér Crowdberry. Zámerom investície je financovanie rozšírenia databázy plavidiel, expanzia na nové trhy, posilnenie tímu o kľúčových ľudí a príprava na medzinárodné Series A financovanie.

Boataround je najrýchlejšie rastúci online prenajímateľ lodí a motorových člnov v Európe. Spoločnosť bola založená v roku 2016 bývalými zamestnancami Booking.com – Janou Escher a Pavlom Pribišom. Od prvotného prepojenia s platformou Crowdberry a aj vďaka investícii fondu Miton, sa Boataroundu podarilo vybudovať najväčší plne vlastnený katalóg s približne 24-tisíc plavidlami vo viac ako 1 300 destináciách a 70 krajinách sveta (s jazykovou podporou v lokálnych jazykoch).

Boataround získal už tretiu investíciu, ktorá má pomôcť k expanzii na ďalšie trhy
Neprehliadnite

Česko-slovenská platforma na rezerváciu lodí Boataround získala investíciu 15 miliónov korún

Boataround.com v roku 2021 plánuje uskutočniť viac ako 7 000 rezervácií v celkovej hodnote 25 miliónov eur. Odborníci v odvetví očakávajú, že trh s dovolenkami na lodi porastie v najbližších rokoch minimálne o 50 percent rýchlejšie ako ktorýkoľvek iný segment v cestovnom ruchu. „Dnes sú dvere pre Boataround otvorené a ideme si po globálny trhový podiel. Náš vyhľadávač používajú zákazníci takmer všade vo svete a sme radi, že Crowdberry dokázalo do projektu už od samého začiatku priniesť veľa kvalitných investorov,“ tvrdí Pavel Pribiš, spoluzakladateľ a CEO Boataround.