Ministerstvo zdravotníctva SR plánuje zvýšiť úhrady zdravotných poisťovní pre ambulantné pohotovostné služby z prostriedkov verejného zdravotného poistenia. Týmto krokom chce zabezpečiť primerané finančné krytie ekonomicky oprávnených nákladov u pohotovostí tak, aby mohli plniť svoju funkciu v požadovanej kvalite a na adekvátnej úrovni.

Uvádza sa to v predbežnej informácii k príprave novelizácie nariadenia vlády, ktorým sa ustanovuje výška úhrad zdravotnej poisťovne za poskytovanie zubno-lekárskej pohotovostnej služby a ambulantnej pohotovostnej služby.

„Navrhovaná právna úprava sa pripravuje v nadväznosti na potrebu upraviť výšku úhrady z verejného zdravotného poistenia za poskytovanie zdravotnej starostlivosti ambulanciou ambulantnej pohotovostnej služby v nadväznosti na zvýšené ekonomicky oprávnené náklady týchto ambulancií," uviedlo ministerstvo zdravotníctva.

Ďalšie dôležité správy

Dočasne poverený minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) počas tlačovej konferencie po stretnutí zo zástupcami ambulantného sektoru 25. januára 2023 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Ministerstvo zdravotníctva by mohlo ambulanciám ponúknuť zvýšenie o 110 miliónov eur