Robert Fico tvrdí, že podpísal politickú deklaráciu, ktorá má byť garanciou toho, že investícia Volva bude mať na Slovensku podporu aj po parlamentných voľbách a zmene vlády. Podľa lídra opozičnej strany Smer ho mal o to požiadať minister hospodárstva Richard Sulík.

„Politické memorandum, o podpísanie ktorého ma ako predsedu SMERU-SD požiadal Sulík, vzniklo pravdepodobne na požiadanie švédskej strany, ktorá vníma hĺbku vládnej krízy a vysokú pravdepodobnosť skorších volieb a novej vlády. Nech to už bolo akokoľvek, memorandum som ihneď podpísal, pretože jednou zo základných povinností štandardných politických strán je garantovať na Slovensku stabilitu a kontinuitu,“ polemizuje Fico.

Príchod automobilky privítal a zároveň poznamenal, že nás čaká náročný proces. „Ako predseda vlády som stál pri vzniku automobilky Jaguar Land Rover v Nitre, viem o čom hovorím,“ dodal v závere.

O megainvestícii spoločnosti Volvo, v hodnote 1,2 miliardy eur, informoval počas piatkového rána Richard Sulík. Fabrika má vzniknúť pri Košiciach, pričom pôjde o tretí závod, ktorý spoločnosť v Európe postaví. Na Slovensku sa budú vyrábať výlučne elektrické vozidlá.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas príhovoru po podpise zmluvy o výstavbe závodu Volvo v industriálnom parku Valaliky pri Košiciach. V Bratislave 1. júla 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Volvo významne podporí ekonomiku, vzniknú tisíce pracovných miest