Rok 2024 nebol pre slovenské podniky priaznivý. Podľa aktuálnych dát sa celkové tržby domácich firiem klesli o asi 1,1 percenta a čistý zisk sa znížil takmer o miliardu eur na približne šesť miliárd eur.
Napriek tomu sa na trhu objavili prípady podnikov, ktorým sa darilo nad očakávania. Ako najnovšie informoval finančný portál Finstat, dvadsiatka vybraných spoločností zaznamenala rekordný medziročný nárast tržieb.
Výber poukazuje najmä na rôznorodosť odvetví, podnikateľských modelov aj stratégií, ktoré umožnili týmto firmám rásť aj v krízovom období. Rok 2024 tak potvrdil, že aj počas stagnácie môžu flexibilné, dobre načasované a špecificky zamerané podniky dosahovať mimoriadny rast.
Líder rebríčka
Prekvapivo najväčší medziročný nárast tržieb o takmer dvetisícdvesto percent dosiahla spoločnosť z problémového automotive segmentu. Spoločnosť Benteler Automotive Bratislava zaznamenala rekordné výnosy, ktoré vzrástli z 3,5 milióna na viac ako osemdesiat miliónov eur.
Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 2 € / týždeň
- Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
- Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
- Menej reklamy na TREND.sk
Máte už predplatné?