Začiatok februára pomaly odštartoval hektické obdobie priznávania minuloročných príjmov. Finančná správa avizovala, že nové formuláre daňových priznaní k dani z príjmu za minulý rok sú už dostupné. Dôležité je vedieť, kto musí podať toto priznanie, k akým novinkám došlo a aké termíny platia pre priznanie dane.

Termín nezmenený do konca marca

Medzi najdôležitejšie daňové termíny roka jednoznačne patrí koniec marca. Posledným dňom pre podanie daňového priznania k dani z príjmu za predchádzajúci rok 2020 je 31. marec 2021. V tejto termín je daň aj splatná. Minister financií Eduard Heger sa pre médiá vyjadril, že nevidí dôvod na posun termínu. „Ak by sme videli, že sa situácia stále zhoršuje, nie je problém plošne presunúť dátum. Ale v tomto momente to nevidíme ako potrebné,“ povedal.

Priznanie je možné odložiť bez uvedenia dôvodu o tri kalendárne mesiace (maximálne do 30. júna 2021) alebo – ak mal niekto príjmy zo zahraničia – o šesť kalendárnych mesiacov (maximálne do 30. septembra 2021). Ak si chce niekto daňové povinnosti vybaviť čo najskôr, sú vzory tlačív a elektronické formuláre už dostupné na portáli finančnej správy.

Pre rok 2020 boli vydané nové tlačivá daňových priznaní k dani z príjmov. Konkrétne tlačivo daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby – typ A aj B a daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa