Budete platiť vyššie dane, najskôr daň z pridanej hodnoty, aby bolo viac peňazí pre osamelých, či aj iných rodičov s deťmi. Hádam nepochybujete o tom, že si to zaslúžia. Kto pochybuje, nemá vraj srdce a zmysel pre pravé rodinné hodnoty.

Rovnako, ako pri nepochopení atómovej zbrane zvanej celoplošné antigénové testovanie, ktoré stálo štát doteraz viac ako 478,3 miliónov eur, teda takmer pol miliardy. Nič to, že túto sumu sme mohli postaviť 10 nových nemocníc, každý ľudský život stojí za to.

Takto už dlhšiu dobu Slovákom „hrá na city“ súčasný minister financií, ktorý sa na svojej sociálnej sieti pre pár dňami zasníval a prišiel na to, čo najbližšie zmení. Na štátne financie pod svojím rezortom dozerá už viac ako mesiac.

Túži vytvoriť sociálny a prorodinný štát, čo však už nemôže robiť na úkor ďalšieho dlhu v štátnom rozpočte. Máme „prázdnu špajzu“ a Slovensku hrozí rekordný deficit 9,4 miliardy eur. „To znamená, že na časť pokrytia nákladov by sme potrebovali, áno, zvýšiť DPH,“ uviedol minister.

Napokon, takýto štát túžia vytvoriť aj iní politici, napríklad aj z vládnej koalície či opozície, ide len o to, akými prostriedkami to chcú dosiahnuť. I. Matovič v tom má jasno – zvýšiť DPH, nech je pokojne najvyššia medzi krajinami EÚ a dať rodinám nejaké tie eurá navyše, v zmysle niečo za niečo. TREND zisťoval, aké sú jeho najbližšie zámery.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa