Virtuálna mena bitcoin po víkende opäť sa oslabila a odpísala si všetky zisky, ktoré ju dostali na nové maximum. V stredu doobeda sa hodnota meny bitcoin pohybovala nad hranicou 55 200 dolárov za jednotku.

Očakávaný pokles

V sobotu sa mena dostala na nové maximum 61 683,86 USD za jeden bitcoin. V porovnaní s týmto maximom je hodnota tejto meny o približne desať percent nižšia. Podľa obchodníkov, ktorých cituje agentúra Bloomberg ide o prirodzený jav, keďže táto virtuálna mena sa výrazne posilnila.

Na snímke Marek Môcik, zakladateľa organizácie Blockchain Slovakia.
Neprehliadnite

Kryptomeny na Slovensku brzdí legislatíva, Česko je veľmoc

Analytici odhadujú, že virtuálne meny stále čerpajú z toho, že o ne prejavujú záujem veľké firmy ako Tesla, ktorá do ich nákupu dala 1,5 miliardy dolárov. Kryptoaktívam pomáhajú aj masívne stimuly centrálnych bánk, ktoré vyvolávajú obavy z toho, že v ekonomikách nastane veľká inflácia.

Odporcovia virtuálnych mien hovoria práve o tom, že krízový stav ekonomiky nadhodnocuje virtuálne meny. Zhodnotenie bitcoinu za minulý rok je skutočne pozoruhodné, mena si pripísala viac ako tisíc percent a prekonala tradičné triedy aktív, ako sú akcie a zlato.

India chystá zákaz

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa