Mesačný poplatok za vedenie platobnej karty

Osobný účet ste získali zadarmo, banka si však účtuje mesačný poplatok za vedenie platobnej karty. Takýto poplatok sa väčšinou pohybuje v sume približne 5 EUR mesačne. Banka vám však môže ponúknuť zľavu z poplatku v prípade aktívneho využívania platobnej karty, prípadne mesačných platieb v určitej hodnote.

Drahé výbery z bankomatu

Aj keď najčastejšie platíte kartou, z času na čas sa stane, že si potrebujete vybrať hotovosť z bankomatu. Môžete ostať nepríjemne prekvapený, keď si banka za výber z vlastného bankomatu zaúčtuje poplatok. Ešte väčší poplatok by ste zaplatili pri výbere hotovosti z bankomatu inej banky. Takéto poplatky sa v bankách pohybujú od 5 EUR až do 10 EUR.

Vysoká sadzba za extra služby

Bezplatný účet sa vyznačuje vysokým spoplatnením extra služieb, akými sú poskytovanie výpisov, potvrdení, operácie na pobočke alebo zmena PIN. Aj keď tieto služby nevyužívate často, poplatok 20 EUR za zmenu PIN kódu na platobnej karte zaskočí nejedného majiteľa účtu zadarmo.

Urobte si porovnanie účtov v bankách

Nenaleťte bankám na reklamu o účtoch zadarmo. Urobte si porovnanie účtov, ktoré vás upozorní na poplatky súvisiace s vedením účtu. Okrem toho zistíte aj to, či banka umožňuje platbu mobilom alebo založenie účtu cez internet.