Hlavné akciové indexy na Wall Street tento týždeň opäť prepisovali svoje dlhoročné maximá. S&P 500 stúpol na 4 430 bodov, čo bolo už 43. prekonanie svojho rekordu v tomto roku. Technologický index Nasdaq sa vyšplhal skoro na 14 900 bodov, čo bol 27. rekord v tomto roku.

Indexy atakujú opäť maximá

Akcie sa ešte vezú na vlne optimistickej výsledkovej sezóne za druhý kvartál. Napriek tomu sa už na oblohe objavujú mraky v podobe rastu prípadov nákazy delta variantom koronavírusu.

Trhy reagovali pozitívne aj na čísla z amerického pracovného trhu. Počet žiadateľov o podporu v nezamestnanosti v poslednom júlovom týždni mierne klesol na 385-tisíc. Ešte dôležitejšie boli dáta zo štatistického úradu o nezamestnanosti v júli. Tá klesla na 5,4 percenta, keďže zamestnávatelia prijali do práce 943-tisíc nových zamestnancov. Pre akciové trhy môžu byť tieto pozitívne čísla z pracovného trhu ďalším impulzom na rast.

Apple
Neprehliadnite

Top vo financiách: Americké giganty zarábajú vo veľkom, čínskym firmám padajú akcie

Banka Goldman Sachs predpovedá, že S&P 500 by mohol ešte do konca tohto roka narásť o ďalších sedem percent. Akcie rástli aj v Európe, keď Euro Stoxx 600 vystúpil nad svoje doterajšie maximá.

Akcie Robinhoodu sú ako na hojdačke

Cena akcií populárnej obchodnej platformy Robinhood, ktorá nedávno vstúpila na burzu, sa správajú nevypočítateľne. V priebehu tohto týždňa jej akcie narástli o 50 percent na viac ako 70 dolárov, aby na druhý deň klesli skoro o tretinu na 50 dolárov. Nasdaq zastavil obchodovanie s jej akciami práve pre vysokú volatilitu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa