Vládni politici sa nás snažia presvedčiť, že odpísaná diplomová práca nie je problém. A aj tí, čo nejaký problém vidia, tvrdia, že by si ho mal vyriešiť Boris Kollár. Zdvihnúť ruku za jeho odvolanie z postu predsedu Národnej rady SR rozhodne nemienia.

Na snímke ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) počas rozhovoru pre Tlačovú agentúru Slovenskej republiky. V Bratislave, 9. júna 2020 FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Ministerka spravodlivosti urobí právnu analýzu o možnosti odoberať spätne tituly

No dôvody, pre ktoré mal odísť zo svojho postu Andrej Danko, platia aj pre Borisa Kollára. Pretože podvod zostane podvodom, či už niekto skopíroval sto percent práce alebo len 50.  Lenže optika opozičného a koaličného politika je, zdá sa, diametrálne odlišná.

Nová garnitúra, staré maniere

Ešte pred pár mesiacmi nás vtedajší opoziční politici presviedčali o tom, že oni sú iní ako tí, ktorí nám vtedy vládli. Veľa ľudí aj preto čakalo po voľbách zmenu. Zatiaľ sa ukazuje, že sa síce vymenili tváre, ale štýl politiky ani príliš nie. Noví ľudia si rýchlo osvojili staré praktiky. To, čo pôvodne kritizovali, sa im zrazu z vládnej perspektívy nezdá až také zlé.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa