Ak by mal víťazov elektromobility vyberať ikonický investor George Soros, spoločnosť General Motors by sa mala čoho obávať. Tradičná automobilka však robí všetko pre to, aby bola jedným z hlavných hráčov vo veľmi lukratívnom segmente elektrických vozidiel.

Generálna riaditeľka General Motors Mary Barraová prisľúbila, že General Motors do roku 2025 predá dva milióny elektrických vozidiel. V podstate to vyzerá tak, že detroitský gigant má v rukách dobré karty na súboj s Teslou, Fordom či Volkswagenom. A predovšetkým dúfa, že sa mu podarí čeliť aj rôznym startupom z odvetvia elektromobility.

Zdá sa, že G. Sorosa to nepresvedčilo. Miliardár predal všetky svoje akcie General Motors. Soros Fund Management vlastnil k 31. decembru 2021 spolu 1,26 milióna akcií, no o tri mesiace neskôr už fond nevlastní žiadne akcie automobilového gigantu.

Nie je jasné, či Sorosovo rozhodnutie súvisí s individuálnou situáciou spoločnosti, alebo je motivované skutočnosťou, že výhľad automobilového sektora je v súčasnosti postihnutý narušením dodávateľských reťazcov, nedostatkom polovodičov či prudkým rastom cien surovín.

Slávny miliardár začal vo veľkom loviť v iných vodách.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa