Prvé dáta o hospodárení firiem za tretí štvrťrok naznačujú, že akciám sa bude dariť aj naďalej. Sentiment na finančnom trhu sa po výpredajovom septembri pootočil k optimizmu. Bude táto nálada pokračovať do konca roka?

Na trhu sú ďalšie faktory, ktoré túto náladu môžu zmeniť. Výsledky firiem sú naozaj výrazne lepšie, ako sa pôvodne očakávalo, čo naznačili už výsledky amerických bánk. Na druhej strane americká centrálna banka plánuje začať s uťahovaním monetárnej politiky. To znamená, že bude kupovať menej vládnych dlhopisov ako doteraz. To bude znamenať menší prílev peňazí do ekonomiky. Toto by mohlo z krátkodobého hľadiska zastaviť tento pozitívny rast akcií. Rast teda môže pokračovať, i keď asi s miernou korekciou oproti minulosti.

burza
Neprehliadnite

Top vo financiách: Akcie rastú na pozitívnych kvartálnych číslach. Optimizmus sa vracia na trhy

Problémy čínskeho developera Evergrande sa pomaly prelievajú do celého realitného sektora v krajine. Viaceré tamojšie realitné firmy už nevládzu splácať svoje dlhy a majú problém dostať sa k novej hotovosti. Očakávate, žedo tohto marazmu vstúpi vláda aktívnejšie ako doteraz, alebo bude ešte vyčkávať?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa