Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, akosi vybrať správnu poistku auta.

Porovnajte si ceny poisťovní

Predtým, ako sa rozhodnete uzavrieť poistenie auta, urobte si dôkladný prieskum trhu. Porovnávač poisťovní ŠetriSova.sk vám vďaka pár klikom rýchlo porovná PZP ponuky pre vaše vozidlo. Vy sa tak v pohodlí domova dozviete nielen to, ktorá poisťovňa vám vie ponúknuť najlacnejšie PZP, ale taktiež to, ktorá poisťovňa vám poskytne bezplatné asistenčné služby a pripoistenia.

Vyberte si kvalitné asistenčné služby

Asistenčné služby podajú vodičom v núdzi pomocnú ruku. Nie všetky poisťovne vám ich ponúknu k PZP bezplatne. Zákonné poistenie auta nevyžaduje, aby mal vodič zabezpečené asistenčné služby. Pri výbere poisťovne sa sústreďte na to, či sú asistenčné služby súčasťou poistenia a či vám bude pomoc poskytnutá nielen v prípade nehody, ale aj v prípade poruchy vozidla.

Bezplatné pripoistenia sú výhodou

Poisťovne sa snažia získať klientov nielen nízkymi cenami, ale ja bezplatnými pripoisteniami k PZP. Tými najčastejšími sú pripoistenie stretu so zverou, pripoistenie živelnej udalosti alebo úrazu vodiča. Bezplatné pripoistenia sú bonus, ktorý sa v prípade dopravnej nehody môže stať skutočne užitočným. V prípade, že často jazdíte v oblastiach s výskytom lesnej zveri, odporúčame vám využiť porovnávač poisťovní ŠetriSova.sk a nájsť si poisťovňu, ktorá vám ponúkne aj pripoistenie stretu so zverou.

Uzavrite PZP online

Najvýhodnejšie ceny získate vtedy, keď uzatvoríte PZP online. Je to najrýchlejší a hlavne komfortný spôsob, ako si uzavrieť poistenie vozidla. V prípade porovnávača cien ŠetriSova.sk to však uzatvorením zmluvy nekončí. Ako bonus získate bezplatnú podporu odborníkov v oblasti PZP a havarijného poistenia počas celého trvania zmluvy.