Morganovi Houselovi sa podaril majstrovský kúsok. Napísať knihu o peniazoch tak pútavo, zaujímavo, otvorene a pravdivo, že sa od nej človek nevie odtrhnúť a keď ju dočíta, má chuť sa k nej vracať a listovať v nej znovu.

Psychológia peňazí od vyštudovaného ekonóma, ktorý sa živil písaním stĺpčekov v novinách a dvakrát vyhral cenu Najlepší v biznise od Spoločnosti amerických spisovateľov a editorov, však nie je len o samotných peniazoch. Psychológia peňazí je zároveň psychológiou fungovania sveta. A je to skutočne interesantný pohľad. Alebo prekvapujúci? Možno. Ako pre koho.

Finančné paradoxy. Mutimilionár bez peňazí a chudák s tučným kontom. Vynárajú sa dobiedzavé otázky, ako je to možné a prečo je to tak.

Aké premenné zohrávajú úlohu v každodennom narábaní s financiami, čo s nami vlastne peniaze robia, ako vplývajú na náš život, spoločnosť, technický vývoj a pokrok, nakoľko sa zahrávajú so slobodou, vzťahmi. A ako sa v tom všetkom vyznať či podľa čoho sa rozhodovať.

Ak sa pustíte na dobrodružnú cestu svetom financií v súvislosti s ľudským správaním, historickými udalosťami a vnímaním reality v tejto zaujímavej knihe, dozviete sa viac, než si dokážete predstaviť.

Tápanie, ktoré nevedie nikam

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa