Slovensko kvári tretia vlna pandémie, aspoň podľa najnovšieho covid semaforu, ktorý vláda schválila počas augusta. No nie už vo forme pomoci, ktorú by v takejto situácii očakávali podnikatelia.

Keď politici uveria vo vlastnú výnimočnosť
Neprehliadnite

Pštrosia politika vlády narobí ekonomike viac škody ako osohu. Nádej na dobré reformy zhasína

Najnovšie už financie od štátu pre nich nie sú naviazané na covid automat, čo znamená aj menej peňazí zo štátnej kasy. TREND zisťoval, čo má vláda ďalej v pláne a ako to bude s ďalšou finančnou pomocou. 

Je či nie je tu pandémia?

Vláda ešte v auguste schválila nový covid automat, ktorý mal odzrkadľovať pandemickú situáciu v praxi. Dnes sa všetky regióny sa pomaly ale isto sfarbujú zatiaľ dočervena a dátoví analytici varujú, že pravidlá v ňom boli nastavené neodrážajú realitu. Oproti vlaňajšku sú vraj prísnejšie až osemnásobne.

Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) . FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Nízke odvody, nízke penzie. Pre zlé gazdovanie sú ľudia na mizine, Krajniak ich nespasí

Analytici portálu Dáta bez pátosu tvrdia, že červená nie je pandémia a fialové sú len ohniská v konkrétnych obciach. Čierna je v tomto stave absolútne nevhodná a predčasná. Bratislava s okolím by mala byť v zelenej a bez obmedzení, uvádzajú na svojej sociálnej sieti.

Na snímke ministerka zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO)  po 21. schôdzi vlády SR 7. júla 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Bude test či karanténa aj pre očkovaných? Lengvarský farbičkuje okresy, sme najpápežskejší v EÚ

To, ako sa regióny farbičkujú rôznymi farbami, dolieha aj na podnikateľov. Bez obmedzení môžu fungovať v tzv. zelenej fáze, a to budú môcť od 29. septembra len v okrese Dunajská Streda. Ako pre TREND hovorí Jaroslava Lukačovičová, účtovná poradkyňa Združenia podnikateľov Slovenska a mimoparlamentnej strany Spolu, je to opäť jedna z ukážok nekompetentnosti vlády.

Minister Lengvarský predstavil tiež reformu nemocníc.
Neprehliadnite

Stopka pre neočkovaných. Mnohé zdravotné služby už nie sú dostupné, bez testu nikam

„Najskôr s veľkou slávou schválila covid automat, potom avizovala, že vyplácanie pomoci v rámci projektu Prvá pomoc sa ním bude riadiť. O pár týždňov v tichosti schválila uznesenie, ktoré to všetko ruší a odkazuje, že pomoc bude vyplácaná bez ohľadu na epidemiologickú situáciu len v najnižšej výške,“ dodáva účtovná poradkyňa.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa