Ethereum využila Európska investičná banka (EIB) na uskutočnenie emisie cenných papierov. To vystrelilo túto virtuálnu menu na nové historické maximu. V stredu 28. apríla sa dostala nad 2 750 dolárov za jednotku. Ethereum sa vezie v tomto roku na vlne záujmu o kryptomeny. Na začiatku roka bola jeho cena zhruba 733 dolárov, od začiatku roka sa tak viac ako strojnásobila. Bitcoin pritom vzrástol „iba“ o vyše 80 percent.

Moderná technológia prispela k hladšiemu fungovaniu štandardného finančného sveta. Pozitívne hodnotné na tomto kroku je, že distribuované databázy si dokážu nájsť miesto aj v tradičnom bankovníctve.

Dogecoin
Neprehliadnite

Dogecoin je vtip, ktorý sa zmenil na miliardové aktívum

O dlhodobom úspechu, prípadne neúspechu konceptu virtuálnych mien rozhodne to, akým spôsobom sa dokážu začleniť do existujúceho finančného sveta. Je to dlhý a postupný proces. Ethereum, blockchainová technológia, na ktorej stojí druhá najväčšia virtuálna mena, urobila v tomto smere dôležitý krok.

Na rozdiel od bitcoinu ethereum nemá určenú maximálnu peňažnú zásobu. Aktuálne existuje viac ako 115,6 milióna jednotiek etherea, celkovo je trhová kapitalizácia tohto aktíva viac ako 318 miliárd dolárov.

Emisia v blockchaine

Európska investičná banka  uviedla 27. apríla na trh dvojročné dlhopisy v hodnote sto miliónov eur. Och digitálna emisia sa uskutočnila práve pomocou blockchainu ethereum, ktorý umožňuje aj fungovanie virtuálnej meny.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa