„Včera mi z pivnice ukradli bicykel. Prikladám fotky aj detailnejšie údaje. Ak ho uvidíte niekde v internetovom bazáre, dajte mi, prosím, vedieť, alebo kontaktujte políciu. Ďakujem za každé zdieľanie.“

Takto nejako vyzerajú príspevky nešťastných ľudí, ktorým zmizol ich bicykel. Dnes už pritom nejde o žiadnu maličkosť, škoda sa môže vyšplhať na tisíce eur. Zlodeji sa, samozrejme, sústreďujú na hodnotnejšie modely, keďže práve tie zlodejom stoja za páchanie trestnej činnosti.

Potvrdzuje to aj policajná štatistika. Polícia SR eviduje od začiatku roku do konca júla celkovo tristo prípadov krádeže bicyklov, zlodeji takto spôsobili škody za 425-tisíc eur. Viac ako tretina týchto krádeží sa stala na území Bratislavského kraja.

poistka
Neprehliadnite

Životnú poistku treba dobre nastaviť, má kryť veľké riziká

K takýmto trestným činnom sa zväčša neuchyľujú ľudia, ktorí nie sú triezvi. Z tristo nahlásených prípadov za sledované obdobie v roku 2021 boli pod vplyvom alkoholu len dvaja páchatelia, pod vplyvom drog žiadny.

Samozrejme, ide o skreslené čísla, keďže policajné zložky väčšinu týchto krádeži neobjasnia. Z tristo prípadov evidovaných v tomto roku sa orgánom činným v trestnom konaní podarilo objasniť 92 prípadov, teda zhruba 31 percent prípadov.

Pre ľudí, ktorým zmizne bicykel, je to jasná správa, že sa k svojmu bicyklu už pravdepodobne nedostanú.

Práve preto je vhodné uvažovať o poistení bicykla. Hoci sa zdá, že ide o pomerne jednoduchý produkt, poisťovne chránia bicykle pomerne zložito. Na trhu je možné nájsť aj špecializované produkty určené cyklistom, no poistná ochrana je súčasťou aj iných poistných produktov.

Chránený hlavne doma

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa